YT FB

 

 

Lektoři

Tara Stiles

Tara Stiles

Tara je populární americká jogínka a zakladatelka systému Strala jóga. Studovala balet, byla úspěšnou modelkou, pak ale propadla józe. Pod vlastní značkou vytvořila cvičení, které je přístupné úplně každému. Tara nebere jógu jako náboženství nebo filozofii, jóga je pro ni způsobem, jak mít zdravější a krásnější tělo. K pravidelným klientům jejího newyorského studia patří i Deepak Chopra a Jane Fonda, Strala jóga se postupně rozšířila do tělocvičen a klubů po celém světě. Cvičí se v hlavních fitness řetězcích ve Spojených státech, v Evropě i v Asii.

Tara úzce spolupracuje se značkou Reebok. S jejími designéry navrhla lifestylovou kolekci produktů určených na jógu, která je podobně pohodová, jako je ona sama i její přístup ke cvičení. Napsala také několik knižních bestsellerů o józe a výživě. Vede populární přednášky o životním stylu a podnikání a podporuje také americkou Alianci pro zdravější generaci, iniciativu bývalého amerického prezidenta Clintona, která bojuje proti dětské obezitě.

Kromě toho, že sama stále vede ve svém studiu v New Yorku část hodin, natočila také úspěšná DVD a své cvičení šíří i prostřednictvím populárního kanálu na Youtube.

Více informací o Taře na www.tarastiles.com.

LEKCE: Strala ENERGISE, Strala STRONG


Václav Krejčík

Václav Krejčík

Vašek žije sportem už od dětství. Jógu studoval po celém světě, naposledy v „hlavním městě jógy“, v indickém Rišikéši, kde získal mezinárodně uznávaný certifikát registrovaného učitele jógy RYT200.

Vystudoval trenérskou školu jógy na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, absolvoval studia jógové filozofie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a nyní již druhým rokem studuje FTVS UK a Českou akademii jógy – obor jógová terapie. Jeho láskou je dynamická powerjóga, které je stále věrný, a rozvíjí její dosah napříč Českem a Slovenskem ve svých akreditovaných školách jógy. Je držitelem titulů mistr republiky ve sportovním aerobiku a vicemistr světa ve fitness týmech. Józe se věnuje i jako spoluprovozovatel dvou pražských jógových Energy Studií, vydavatelství časopisu Jóga Dnes a internetové televize jogavirtual.cz. Na jeho kontě najdete bezmála 20 titulů DVD a CD, desítku knih a nespočet článků v lifestylových časopisech.

Více informací o Vaškovi na www.vaclavkrejcik.cz.

LEKCE: Power Fusion Yoga


Kristin Andersson

Kristin Andersson

Kristin je přední instruktorkou Les Mills BODYBALANCE®. Pochází ze švédského města Kungälv a v současné době žije ve Stockholmu, kde pracuje jako Master Trainer a Trainer and Group fitness consultant ve společnosti Les Mills Nordic AB. Účastnila se natáčení pěti Les Mills masterclass videí, pomocí kterých se vzdělávají instruktoři po celém světě. Kristin vede lekce Les Mills nejen ve Švédsku, ale účastnila se i velkých akcí v Las Vegas, Torontu, ve Varšavě a v mnoha dalších zemích. Do České republiky přijíždí poprvé, a protože, jak sama říká, program BODYBALANCE®, který kombinuje jógu, taiči a pilates, je její srdeční záležitostí, moc se na Reebok Yoga Sensation těší.

LEKCE: Les Mills BODYBALANCE®


Helena Kubrychtová Bártová

Helena Kubrychtová Bártová

Helena je jedním z nejzkušenějších lektorů Iyengar jógy v České republice a jedinou českou držitelkou certifikátu úrovně Intermediate Senior I. Zároveň je majitelkou Yogajoga studia v Praze a výkonnou tajemnicí České asociace Iyengar jógy. Iyengar jógu začala praktikovat v roce 2001. Od té doby intenzivně rozvíjí osobní i lektorskou praxi pravidelnými návštěvami nejen v Iyengar Ramami Institutu v indickém Puné.

Díky své dlouholeté praxi dokáže Helena své lekce postavit tak, že si z nich odnese hodně každý, ať už je pokročilý, nebo začátečník. Náročné ásany odlehčí vtipem a dynamickou motivací, zdánlivě jednoduché ásany pak umí opepřit náročnými a jemnými akcemi. Svým entuziasmem dokáže Helena studenty motivovat k překročení jejich zdánlivých limitů. Jóga je pro ni nástroj, jak pochopit sebe samu a podstatu toho, proč jsme tady. „Jóga je pro mě cesta, na kterou jsem jednou řízením osudu vstoupila a záhy pochopila, že jdu správně,“ říká Helena s vděčností k velkému učiteli B. K. S. Iyengarovi.

Více informací o Heleně na www.yogajoga.cz.

LEKCE: Iyengar Yoga


Zuzana Klingrová

Zuzana Klingrová

Zuzka je spolumajitelkou jógového studia v Praze a programovou ředitelkou Resortu Svatá Kateřina. Studovala ATVS Palestra, Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a Hindu University v USA, na které získala titul Bachelor of Academic in sport sciencies. Je držitelkou dalších sportovních licencí a osvědčení z různých sportovních odvětví – zdravotní tělesná výchova, potápění, plavání, fitness, výživa a masáže. Věnovala se studiu mnoha stylů jógy, jako je například hatha jóga, powerjóga, jógová terapie, tantra jóga, kundaliní jóga, jóga pro těhotné a po porodu, yin jóga, fly jóga, restorative jóga a v současné době studuje prana flow jógu a para jógu. Věří, že skrze jógu poznáváme nejen sami sebe.

Více informací o Zuzce na www.fitlight.cz.

LEKCE: Chakra Yoga - The Hidden Power of Yoga


Katarína Mikulandová

Katarína Mikulandová

Katarína se narodila ve slovenském Martine, ale životní cesta ji přivedla do Prahy, kde působí už více než 15 let. Původně zdravotní sestra na jednotce intenzivní péče studovala jógu na Slovensku, v Čechách, Indii a Anglii. V současné době spolupracuje s Václavem Krejčíkem na výuce nových lektorů powerjógy a hatha jógy. Vyučuje také vinyasa flow jógu a prána flow jógu, která je její skutečnou srdeční záležitostí.

Katarína před čtyřmi lety založila malé studio Jóga Ateliér v pražské Hostivaři a minulý rok tady představila paddle jógu, která se tak i díky ní těší stále větší popularitě. Jejím celoživotním mottem je: „Ať jsou všechny bytosti šťastné“. V sanskrtu Lokah Samastah Sukhino Bhavantu. Věří také, že smích je kořením života.

Více informací o Kataríně na www.jogaatelier.cz.

LEKCE: Prana Flow Yoga


Lenka Robinson

Lenka Robinson

Lenka je certifikovanou lektorkou šivananda jógy a dynamické jógy dle Godfreyho Deverouxe. Mezi její učitele patří Swami Govindananda, Godfrey Deveroux, Olivia Crooks, Donna Farhi, Thich Nhat Hanh, Pema Chodron a mnoho jiných inspirativních duší.

V lekcích Vás Lenka provede hatha flow neboli vinyasa jógou. Čeká Vás různorodá praxe s proměnlivou náročností i proměnlivým obsahem. Radost, hravost i zvídavost jsou pro cvičení s Lenkou typické. Vždy klade důraz na nalezení a plné vnímaní upřímných prožitků a pocitů. V jejích hodinách je prostor pro dechové techniky, hlubokou relaxaci, meditativní rozjímání i naprostý respekt k Vaší energii, Vašim vlastním hranicím a možnostem.

Více inforamcí o Lence na www.lenkarobinsonyoga.com.

LEKCE: Hatha Flow Yoga


Andrea Smékalová Hájková

Andrea Smékalová Hájková

Všechno, co se pojí s lidskou duší, zdravím a cvičením, zajímalo Andreu už od dětství, takže brzy objevila cestu jógy. Navštěvovala systém jógy v denním životě a stala se také lektorkou této školy. Absolvovala mnoho zahraničních kurzů u věhlasných lektorů. V Londýně studovala jógu pro těhotné, v USA vinyasa jógu, v Indii pak aštanga jógu a Iyengar jógu. Zabývá se ale i akupunkturou a čínskou dietetikou nebo feng-šuej. Součástí jejího života je jógová filozofie, vyznává pravidlo nenásilí, které se promítá do jejího vztahu k sobě samé i k planetě a ke všem bytostem. „Každá situace a každý člověk, se kterými jsem se v životě setkala v dobrém či špatném, byli mými dobrými učiteli.“

Více informací o Andree na www.omjogastudio.cz.

LEKCE: Vinyasa Yoga


Kateřina Nováková

Kateřina Nováková

Kateřina se vždy zajímala o vědomý pohyb a práci těla. Šest let se věnovala modernímu baletu, od kterého byl už jen malý krok k jógovým pozicím. O to větší krok ale vedl k poznání, že jóga je především práce s myslí. Přes poznávání tradiční hatha jógy se vždy zajímala o dynamické styly. Vinyasa aštanga jógu studovala v indických městech Goi a Rišikéš. Setkání s učitelem Vinayem Kumarem z jihoindického Mysore a s jeho systémem Prana Vashy Yoga pak Kateřině ukázal čistou cestu ke spojení práce těla, dechu a mysli, a její další praxe tak pokračovala formou pranajámy. V letech 2013 a 2014 pak studovala u Vinaye Kumara a v tomto studiu chce pokračovat.

Se svou jógovou souputnicí Andreou Smékalovou založila Om Yoga Studio na pražském Kačerově.

Více informací o Kateřině na www.omjogastudio.cz.

LEKCE: Prana Vashya Yoga


Veronika Carmanová

Veronika Carmanová

Veronika se józe věnuje celým svým bytím. Ať už jde o lektorování veřejných či privátních hodin ve studiu Karma Yoga, nebo praktikování pro sebe samotnou, jóga je v jejím životě každý den.

Vnímá, že jsou to právě ty malé jednoduché momenty, objevené a zkoumané na podložce, které pak v přeneseném smyslu uplatňuje a používá v každodenním životě. Jóga není pro Veroniku jen postojem bojovníka, ale především kultivací vnitřního prostoru a postoje. Praktikuje a miluje velmi dynamické směry jógy, které ale úžasně kompenzuje a zjemňuje praxí yin jógy.

Více informací o Veronice na www.karmayoga.cz.

LEKCE: Yin Yoga


Zdeno Yogi

Zdeno Yogi

Józe se Zdeno Yogi věnuje od roku 2007. Od prvního momentu si jóga Zdena získala nejen fyzickým cvičením, ale i svou filozofií a hned se do ní naplno ponořil. Několik let se učil a cvičil pod vedením různých učitelů a významných osobností, jako jsou například Jarko Prager, Vašek Krejčík, Shiva Wang, Boris Gueorguiev, Kathryn Budig, Simon Park, Lesley Isaacson, Brandi MacKenzie a dalších.

Od roku 2010 pak jógu i samostatně učí a má mnoho nadšených studentů. Absolvoval množství kurzů, je držitelem certifikátů uznaných ministerstvem školství jako instruktor powerjógy I., II. a III. stupně.

Více informací o Zdendovi na www.zdeno-yogi.net.

LEKCE: Flexi Flow Yoga


Kateřina Bílková

Kateřina Bílková

Jógu cvičí a s klienty praktikuje už více než deset let. Od roku 2003 spolupracuje s Václavem Krejčíkem a byla u vzniku jeho prvního a následně i druhého jógového Energy Studia, jógové školy a u založení časopisu Jóga Dnes.

Katka absolvovala školení Powerjóga instruktor – Power Yoga Akademie a Osobní trenér jógy. Její styl je powerjóga a lekce jsou ovlivněny Václavem Krejčíkem a Bryanem Kestem, zakladatelem tohoto stylu jógy. Po absolvování workshopů právě u Bryana v Německu a návštěvách studií Strala Yoga a Pure Yoga v New Yorku je její styl ještě volnější a plyne v rytmu dechu, hudby a dobré nálady.

Více informací o Katce na www.energystudio.cz.

LEKCE: Power Yoga - Challenge Your Core


Michaela Hluchová

Michaela Hluchová

Michaela je od roku 2001 instruktorkou aerobiku a mnoha dalších příbuzných sportovních stylů. Ty jí daly základy a zároveň ji také přivedly k powerjóze. Té se naplno věnuje už od roku 2004. Powerjóga ji natolik uchvátila, že o čtyři roky později založila slovenskou Powerjóga Akademii, vzdělávací institut akreditovaný Ministerstvem školství, vědy, výzkumu a sportu Slovenské republiky, který školí nové lektory powerjógy a hatha jógy.

Více informací o Michaele na www.powerjoga.sk.

LEKCE: Flow Soul Yoga


Adriana Seidler

Adriana Seidler

Lásku ke sportu, tanci a pohybu začala naplno uskutečňovat v roce 1993 přes sportovní aerobik. Téměř šest let působila jako instruktorka komerčního aerobiku ve fitness centru, až si otevřela vlastní aerobikové studio, kterým si splnila sen o práci, jež ji naplňuje láskou a štěstím.

Od roku 2008 přidávala Adriana i další styly cvičení Body&Mind, už ale nešlo jen o pouhé cvičení. Jóga se pro ni stala filozofií a uměním, nástrojem na zlepšení fyzické a psychické odolnosti.

Jako certifikovaná instruktorka ve slovenské Powerjóga Akademii se do zdejšího dění výrazně zapojuje a sama organizuje nejrůznější jógové akce. Spolupracuje s renomovanými učiteli jógy na Slovensku i v zahraničí. Své vzdělání a zkušenosti, získané dlouholetou praxí i účastí na zahraničních a tuzemských jógových pobytech a workshopech, předává nejen svým instruktorům, ale i stovkám klientů, kteří denně navštěvují její centrum. Díky lásce k józe a díky vytrvalosti dnes Adriana patří mezi nejvyhledávanější instruktory jógy nejen v Nitře, ale i na celém Slovensku.

Více informací o Adrianě na www.arenayoga.sk.

LEKCE: Flow Soul Yoga


Pavla Rožumberská

Pavla Rožumberská

Pavla se od malička věnovala moderní gymnastice, vystudovala taneční konzervatoř, ale to opravdové a smysluplné zalíbení v pohybu jí přineslo až cvičení jógy a pilates. Díky nim porozuměla svému tělu a jeho potřebám. Postupně se tato její záliba stala životní profesí. Je držitelkou mnoha diplomů v oblasti Body&Mind a nyní dále studuje klasickou jógu u Českého svazu jógy. Sama je autorkou nových stylů cvičení Flowin®Pilates a Dancejóga® a také se věnuje školení nových instruktorů jógy v Power Yoga Akademii Václava Krejčíka. Je koordinátorkou skupinových lekcí v klubu World Gym Fresh Praha. Vedení lekcí jógy a pilates je pro ni radostí a věří, že i životním posláním.

Více informací o Pavle na www.rozumberska.cz.

LEKCE: Dancejóga®


Lenka Oravcová

Lenka Oravcová

Lenka vystudovala taneční konzervatoř v Praze a po ukončení taneční profese působila jako instruktorka skupinových lekcí různých druhů jógy a pilates. Postupem času se začala stále více orientovat na zdravotní aspekty pohybu a vystudovala jógovou terapii na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy ve spolupráci s Českou akademií jógy. Zajímají ji především souvislosti a paralely mezi tradiční jógou a moderními vědeckými poznatky v oblasti fyzioterapie, psychologie a neurověd. Hledá takové pojetí jógy jako terapie, které by odpovídalo současnému životnímu stylu. Spoluprovozuje studio Tensegrity specializované na fyzioterapii a zdravý pohyb. Je lektorkou České akademie jógy.

Více informací o Lence na www.tensegrity.cz.

LEKCE: Yoga Therapy


Barbora Morávková

Barbora Morávková

Barbora Morávková strávila sedmnáct let v Kalifornii a tři roky v Německu. V Kalifornii měla soukromou praxi Ayurveda Living a také malou Pančakarma kliniku, v níž klienti absolvovali tento úžasný proces detoxikace, který obsahuje ajurvédské procedury, životosprávu, jógu, meditaci a pranajámu. Od listopadu 2010 nabízí ajurvédské workshopy, ajurvédskou jógu, ajurvédské konzultace a detoxikační programy i v České republice. Absolvovala dvouleté studium na California College of Ayurveda a je certifikovanou klinickou ajurvédskou specialistkou s titulem C. A. S. Její praxe je ovlivněna dr. Vasantem Ladem, se kterým se v roce 2008 účastnila Gurukula programu v indickém Puné. Barbora studovala v Indii dvakrát a její zaměření je ajurvédský detoxikační systém pančakarma.

Více informací o Barboře na www.ayurveda-holistic-medicine.com a www.barbora.uzdravi.cz.

LEKCE: Ayurvedic Yoga


Pavel Hub

Pavel Hub

Pavel vede lekce aštanga vinyasa jógy od roku 2003. Je autorem kurzu onlinekurzjogy.cz a výukového DVD Ashtanga Vinyasa Yoga pro začátečníky a středně pokročilé. Začínal s powerjógou a po několika měsících pravidelné praxe se dostal k jejím kořenům, aštanga vinyasa józe.

Absolvoval semináře a učitelské programy například u Dannyho Paradise, učitele Madonny a Stinga, první západní učitelky aštangy Nancy Gilgoff, u Georga Wögingera, který přivezl aštangu do Prahy, Dalibora Štědronského, předního českého aštanga učitele a také v Indii u Vijaye Kumara a dr. Nagaraje.

V současné době vede Pavel pravidelné kurzy, soukromé a firemní lekce a pořádá jógové víkendy a semináře po celé České republice.

Více informací o Pavlovi na www.yogalibre.cz.

LEKCE: Ashtanga Vinyasa Yoga


Kateřina Mrugalová

Kateřina Mrugalová

Katka je bývalá tanečnice, osobní trenérka, nyní instruktorka skupinových i individuálních lekcí jógy. Pracuje také jako poradkyně v oblasti zdravého životního stylu. K józe ji přivedlo nejprve profesionální taneční angažmá. Tanec si stejně jako intenzivní trénink vyžádaly hlubokou fyzickou kompenzaci, kterou jí jóga nabídla. S postupným objevováním jednotlivých ásan následně přišlo uvědomění, že její pravidelné praktikování neuvěřitelně uklidňuje a dobíjí. Nejcennějším benefitem jógy však pro Katku je, že se díky dlouhodobější praxi s tímto přicházejícím fyzickým vědomím mění i její hodnoty a postoje k životu.

Věří, že to, co máme rádi, ještě radši sdílíme s druhými. Právě tato myšlenka ji přivedla k nápadu zkusit jógu v páru, tedy ve dvojici. Párová jóga nabízí nejen intenzivnější protažení a hlubší účinek pozic na činnost organismu, ale hlavně vykouzlí upřímný úsměv z příjemně prožitého času s někým blízkým.

Více informací o Katce na www.mrugalova.cz.

LEKCE: Pair / Partner Yoga


Magdaléna Nguyen

Magdaléna Nguyen

Jóga Magdu fascinuje svou schopností nenásilně transformovat, přibližovat nás k poznání sebe sama, a tím vnášet do života více klidu a harmonie. Věří, že jóga v nás probouzí naše lepší já, uklidňuje rozbouřené vody naší mysli, zjemňuje a rozjasňuje význam našich slov, přináší upřímnost a smysl našim činům, a to vše prostřednictvím dvou přirozených lidských elementů – pohybu a dechu.

Obdivuje energii a nekonečnou laskavost Davida Vendettiho a tichou intenzitu a vnitřní sílu Todda Skoglunda, svých učitelů ze South Boston Yoga, pod jejichž vedením v létě 2012 absolvovala Vinyasa Flow Yoga Teacher Training.

Více informací o Magdě na www.yoga-art.cz.

LEKCE: Wakey Wakey Yoga


Objednat posílání novinek Reebok